Socha Sv. Florián Zobrazit větší

Socha Sv. Florián

flo30dř.nat.

Nový produkt

Socha Svatého Floriána, patrona hasičů, dřevěná

Více informací

3 999 Kč s DPH

Parametry

Materiál Dřevo

Více informací

Socha Sv. Floriána, patrona hasičů, je určena nejen do interiéru jako pěkná stylová dekorace, ale své místo nachází často v exteriéru. Venku je ideální sochu Sv. Floriána umístit na kryté místo nebo do výklenku, kde dokonale ozdobí dům nebo hasičskou stanici.

Používáme olejové barvy, které jsou ideální na venkovní použití.

Provedení a úpravy:

Sochu Vám na zakázku vyrobíme v různých rozměrech a provedeních. Do interiéru doporučujeme dřevo (natur, malované, patinované) nebo syntetickou pryskyřici (malovanou, patina), která je na výrobu levnější. Do exteriéru se nejvíce osvědčila syntetická pryskyřice (malovaná nebo patina) nebo beton (surový či s patinou).

Za pronásledování křesťanů v době panování krutého císaře Diokleciána se prý pokusil Sv. Florián osvobodit několik desítek zajatých souvěrců, jeho plán byl ale prozrazen a Florián byl zbičován, stažen z kůže a nakonec utopen s mlýnským kamenem na krku. Stalo se prý v roce 304. Nejčastěji je zpodobňován jako voják držící nádobu s vodou. Je patronem hasičů, hrnčířů, kovářů, mydlářů, kominíků, sládků, bednářů, zedníků i horníků a chráncem proti suchu, ohni, povodním a neúrodě, též proti spalujícímu žáru zloby a nenávisti.

Velikost: 30 cm

Provedení: Dřevo natur

Výrobce: Mašek

Další provedení