Dřevěná socha sv. Florián
  • Dřevěná socha sv. Florián

Dřevěná socha sv. Florián

5 990 Kč
S DPH

Socha Svatého Floriána, patrona hasičů, dřevěná

Počet
Vyrobíme na objednávku. Napište nám prosím zprávu.

  • Poctivý český výrobek z naší dílny Poctivý český výrobek z naší dílny
  • Možnost individuální úpravy na zakázku Možnost individuální úpravy na zakázku

Socha Sv. Floriána, patrona hasičů, je určena nejen do interiéru jako pěkná stylová dekorace, ale své místo nachází často v exteriéru. Venku je ideální sochu Sv. Floriána umístit na kryté místo nebo do výklenku, kde dokonale ozdobí dům nebo hasičskou stanici.

Používáme olejové barvy, které jsou ideální na venkovní použití.

Provedení a úpravy:

Sochu Vám na zakázku vyrobíme v různých rozměrech a provedeních. Do interiéru doporučujeme dřevo (natur, malované, patinované) nebo syntetickou pryskyřici (malovanou, patina), která je na výrobu levnější. Do exteriéru se nejvíce osvědčila syntetická pryskyřice (malovaná nebo patina) nebo beton (surový či s patinou).

Za pronásledování křesťanů v době panování krutého císaře Diokleciána se prý pokusil Sv. Florián osvobodit několik desítek zajatých souvěrců, jeho plán byl ale prozrazen a Florián byl zbičován, stažen z kůže a nakonec utopen s mlýnským kamenem na krku. Stalo se prý v roce 304. Nejčastěji je zpodobňován jako voják držící nádobu s vodou. Je patronem hasičů, hrnčířů, kovářů, mydlářů, kominíků, sládků, bednářů, zedníků i horníků a chráncem proti suchu, ohni, povodním a neúrodě, též proti spalujícímu žáru zloby a nenávisti.

Velikost: 30 cm

Provedení: Dřevo natur

Výrobce: Mašek

3197

Parametry

Materiál
Dřevo
Velikost
30 cm
Povrchová úprava
Bez úpravy - přírodní

Mohlo by vás také zajímat